Медведчуку присудили домашній арешт

NTA

Печерський суд Києва відправив народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 7 грудня у справі за підозрою у державній зраді та сприянню тероризму.

Про це передає кореспондентка Hromadske із зали суду.

Прокурори у справі нам у коментарі зазначили, що оскаржуватимуть рішення щодо Медведчука. Вони просили взяти під варту Віктора Медведчука наголошуючи на ризиках втечі підозрюваного, переховування, тиску на свідків та експертів, знищенні або спотворенні речових доказів. Або ж обрати заставу у розмірі 1 мільярда гривень. Таку суму вони обґрунтували наявністю значних коштів та нерухомого, рухомого майна у депутата та його родини.

Версія слідства

Прокурори у суді наголошували на тому, що з метою фінансової підтримки терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР», а також підривної діяльності в Україні військово-політичне керівництво РФ підшукувало на території України людей, схиляючи їх до співпраці.

Не пізніше жовтня 2014 року Владислав Сурков та інші керівники РФ вирішили залучити Віктора Медведчука, а той, маючи політичні амбіції, погодився.

У серпні 2014 за участі міністра енергетики Юрія Продана було вирішено рекомендувати держпідприємству «Укрінтроенерго» укласти контракти щодо закупки 1 мільйона тонн вугілля з Південно-Африканської Республіки. Це мало забезпечити безперебійну роботу тепло та електростанцій.

Але, як стверджує слідство, за посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовцями України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР.

За сприяння Медведчука організували незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на держпідприємства України. Ці питання узгоджувалися, зокрема, з ватажками бойовиків.

До схеми, за даними слідства, також був залучений бізнесмен Сергій Кузяра. Останньому також повідомили про підозру, суд відправив його під варту із можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень.