За підрив суверенітету України Євросоюз доповнив санкції іменами ще восьми росіян

Український Дощ

Європейський союз включив у свій список санкцій імена ще восьми росіян «за активну підтримку дій і реалізацію політики, яка підриває чи загрожує територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України». Про розширення «чорного списку» повідомила 11 жовтня Європейська служба зовнішніх зв'язків. Під санкції потрапили кримські судді, глава УФСБ Криму та керівник регіонального головного слідчого управління.

У спеціальній заяві дипломатичного відомства ЄС відзначається:

«До осіб, внесених до списку санкцій ЄС, відносяться співробітники правоохоронних органів - судді, прокурори і співробітники служб безпеки, відповідальні за дотримання російського законодавства в незаконно анексованих Криму і Севастополі. Ці люди приймали упереджені рішення за політично вмотивованими справами, переслідували або придушували противників незаконної анексії Криму і Севастополя ».

Імена росіян, що потрапили під санкції, опубліковані у рішенні Ради ЄС. Це суддя Верховного суду Криму Галина Редько, начальник регіонального управління ФСБ Леонід Михайлюк, судді Київського райсуду у Сімферополі Андрій Долгополов та Михайло Бєлоусов, прокурор Південного військового округу Євген Колпіков, керівник головного слідчого управління СК РФ Володимир Терентьєв, суддя Віктор Можелянскій, слідчий Магомед Магомедов.

Євросоюз нагадує, що до списку санкцій причетних до підриву територіальної цілісності України відтепер входять 185 осіб і 48 юридичних осіб. Йдеться про заморожування їхніх активів і про візову заборону, яка не дозволяє їм в'їжджати або перетинати кордони ЄС.

Обмежувальні заходи ЄС щодо дій, які підривають або загрозливих територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, були вперше введені 17 березня 2014 року. Крім цього з 2014 року по відношенню до країни-агресора діють секторальні економічні санкції ЄС. Після чергового продовження термін їх дії на даний момент - до 31 січня 2022 року.

писав раніше, що Анжеліка Варум відмовляється їздити до Криму, аби мати можливість відвідувати Львів.