Затримували через "кримськотатарську зовнішність", – правозахисники про події 4 вересня в Сімферополі

depo.ua

Під час та після стихійного зібрання кримських татар під будівлею ФСБ у Сімферополі були затримані щонайменше 53 людини. Деяких із них били. "Фото і відео підтверджують, що учасники мирного зібрання не чинили опору співробітникам поліції, не здійснювали агресивних чи інших дії, які могли загрожувати іншим людям. Застосування насильства стосовно затриманих було необгрунтованим і непропорційним", – йдеться у звіті.

Також правозахисники зазначили, що серед затриманих 4 вересня було четверо журналістів і блогерів, які перебували там для фіксації того, що відбувається, передає Depo.Крим.

У звіті також акцентується увага на тому, що людей російські силовики затримували за принципом "кримськотатарської зовнішності".

Станом на 12 жовтня Кримська правозахисна група зафиксировала відносно учасників подій 4 вересня 45 постановлений о штрафах за "карантинною" статтею (ст. 20.6.1 КоАП РФ) и два административных арешта за нібито непокору законному розпорядженню або вимозі посадових осіб (ст. 19.3 КоАП РФ).

Нагадаємо, окупанти оштрафували кримського татарина за співчуття викраденим співвітчизникам.

Довідка

Російські силовики 4 вересня здійснили в Криму п’ять обшуків і після цього затримали п’ятьох кримських татар, зокрема заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, активіста Нарімана Джеляла, котрий нещодавно повернувся з Києва, де брав участь у засіданнях Кримської платформи. Затриманим закидають диверсію на газопроводі.

Їхні співвітчизники вийшли під будівлю управління ФСБ Росії в Сімферополі, щоб дізнатися про долю затриманих. Ці активісти також були затримані.