Таємні зустрічі Арахамії: голова "Слуги народу" двічі літав у Відень літаком Фірташа (відео)

Pravdatutnews

Голова президентської партії "Слуга народу" Давид Арахамія двічі за локдаун літав у Відень на приватному літаку, що належить структурам підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа. Про це йдеться у розслідуванні "Української правди" - "Ідентифікація Брауна. Таємні зустрічі та приховані перельоти Давида Арахамії". Окрім цього, під час розслідування журналісту вдалось з'ясувати, що Арахамія непублічно вів переговори з олігархом Ігорем Коломойським та депутатом від "ОПЗЖ" - минулого місяця Арахамія виходив з ресторану із нардепом Ігорем Абрамовичем.

Зокрема, сам керівник президентської фракції зізнався, що перельоти, як виявилося здійснювалися літаком із структур Фірташа.

Виявилося, що цей літак належить структурам пана Фірташа і зданий у якусь велику авіакомпанію у якої кількість бортів нараховує кілька сотень, тому це як "убер" викликати і ви не розумієте, яким літаком полетите. У мене є документи, я обіцяв офрекорд показати справжню причину мого польоту туди. Там немає жодної політики чи підтексту, - заявив Арахамія.

За словами нардепа, літав він у Відень не політичних справах, а особистих: "Причина у мене реально поважна, не хочу говорити на всю країну – це медична причина.Тоді був ковідний локдаун. По-іншому не вийшло вилетіти. Я не дуже люблю літати приватними бортами, тому що це елементарно дуже дорого. Навіть для мене, хоча я доволі заможна людина".

Пізніше Давид Арахамія поза камерою показав журналістові документи, які підтверджують, що дружина нардепа двічі замовляла в грузинській турфірмі медичні послуги разом із трансфером, а вартість кожної поїздки до Відня становила $24 тисячі. Проте, оплачувала перельоти, за словами Арахамії, його дружина, тому цієї інформації не буде у декларації.

Тому що якщо я зараз в декларації оплачую переліт, маю подати повідомлення до НАЗК і вся країна потім у всіх новинах пише: Арахамія кудись полетів. Це неправильно… Тому що в результаті отримуєш негатив на рівному місці, - наголосив політик.

Зауважимо, що автор розслідування також нагадав, як очільник "Слуги народу" під час футбольного матчу в Києві спілкувався з олігархом Ігорем Коломойським - їхнє спілкування вдалось зафіксувати на камери журналістам.

Фото: "Українська правда"

І Коломойський, і Арахамія після цього запевнили, що їхнє спілкування було формальністю, однак вже за три тижні під час голосування за відставку спікера Разумкова депутатська група "За майбутнє", яку пов'язують з олігархом, дала 19 голосів з 22 можливих.

Відео: "Українська правда".

Нагадаємо, що РНБО наклала на олігарха Дмитра Фірташа низку санкцій внаслідок його участі у титановому бізнесі та постачанні сировини, яка згодом регулярно відправлялась на військові підприємства Російської Федерації. Проте, звинувачення РНБО та накладення санкції Дмитро Фірташ "категорично заперечує" і не погоджується з ними.