Москва завдала руйнівного удару по Мінських домовленостях, відмовившись від продовження мандата ОБСЄ на прикордонних пунктах на Донбасі – Кулеба

ITTA

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна шукає можливості, щоб знайти симетричну або асиметричну відповідь на відмову Росії долучитися до консенсусу щодо продовження мандата Місії спостерігачів ОБСЄ на російських прикордонних пунктах пропуску "Гуково" та "Донецьк" на кордоні з непідконтрольними уряду районами України, повідомив міністр закордонних справ Україна Дмитро Кулеба.

"Політично Росія зробила крок, який завдає руйнівного удару по Мінських домовленостях, демонструє, що вона нехтує логікою Мінських домовленостей і процесу врегулювання. Тому ця тема була предметом розмови між президентом Зеленським і президентом Франції та канцлером Німеччини, яка відбулася в понеділок. І ми шукаємо зараз можливості для того, щоб знайти симетричну або асиметричну відповідь на цей крок", – сказав Кулеба під час онлайн-брифінгу в середу.

Міністр додав, що не чекав би якоїсь активності у поновленні роботи цієї місії від ОБСЄ.

"Минулого тижня я був у Варшаві для участі у Варшавському безпековому форумі та проведення переговорів з моїм колегою міністром закордонних справ Польщі, і в рамках цього заходу я серед іншого мав зустріч з генеральним секретарем ОБСЄ. Я, власне, поставив їй таке саме запитання, яке ви зараз поставили мені. Вона, на жаль, розводить руками, каже: "А що ми можемо зробити? ОБСЄ – це консенсусна організація, Росія заблокувала рішення, все, історія закінчилася", – розповів Кулеба.