Справа моряків у Гаазі: в МЗС заявили, що Україна зірвала плани Кремля

UA: Cуспільне мовлення

На слуханнях в Арбітражному суді в Гаазі у справі України проти Російської Федерації щодо порушення нею імунітету українських військових кораблів та членів їхніх екіпажів у листопаді 2018 року російська сторона почала аргументувати свою позицію, якою хотіла ввести в оману суд та громадськість. Однак Україна зірвала ці плани Кремля і навела контраргументи.

Про це 13 жовтня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу журналістам.

"У понеділок (11 жовтня — ред.) російська сторона представляла свої аргументи та намагалася ввести суд і громадськість в оману. Це була спроба поставити все з ніг на голову в класичному російському стилі. Проте вже вчора (12 жовтня — ред.) слово взяла українська делегація і ми зірвали цей план Росії. Україна навела аргументи, які не дадуть Росії уникнути відповідальності", — повідомив міністр.

За його словами, на відміну від РФ, позиція України ґрунтується на міжнародному праві: "Ми розклали по поличках російські маніпуляції та непослідовність й аргументовано довели свою позицію. Україна працює над тим, щоб зухвале і протиправне захоплення Росією кораблів ВМС України у листопаді 2018 року отримало чітку оцінку міжнародного правосуддя".

"Якщо сьогодні неправомірні дії не отримають належної юридичної оцінки, Росія і надалі руйнуватиме норми та правила. Тому цього тижня в Гаазі Україна відстоює не лише свої національні інтереси, але і цілісність міжнародного права загалом. Правда та право на нашому боці. Ми крок за кроком доводимо злочини Росії, вимагаємо від міжнародних судів ухвалення жорстких санкцій та обмежувальних заходів проти Кремля", — резюмував міністр.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!