Венедіктова: адміністрація Порошенка могла «грати ключову роль» у схемі Медведчука. П'ятий президент називав це фейком

Hromadske.ua

Таку версію генпрокурорка озвучила у своїй колонці на «Українській правді».

Венедіктова розповіла, що правоохоронці у справі досліджують понад 10 тисяч записів телефонних розмов: перемовини підозрюваних, представників Росії, членів терористичних організацій «Л/ДНР», українських посадовців, а також фізичних осіб.

За її словами, «такий багатий масив електронних даних — справжня оперативна удача». «Несподівано з’ясувалось, що до питань постачання вугілля і організації процесу в цілому були причетні і співробітники з-поміж керівництва Адміністрації президента України станом на той період», — пише Венедіктова.

Вона наголошує, що правоохоронці під час проведення слідчих дій отримали дані, що керівництво Адміністрації президента Порошенка обговорювало під час телефонних перемовин «абсолютно конкретні факти реалізації злочинного плану», а також «видавало досить чіткі доручення низці офіційних посадових осіб в українських органах влади». «Коли порівняти цю інформацію з фактичними обставинами справи, стає очевидно, що і українська верхівка влади грала ключову роль в цьому театрі воєнних дій», — заявляє генпрокурорка.

Позиція Петра ПорошенкаРаніше про ймовірну причетність п’ятого президента та колишньої голови Нацбанку Валерії Гонтаревої до справи Віктора Медведчука про державну зраду та вугільної схеми заявляв голова СБУ Іван Баканов. Він казав, що це наразі перевіряють правоохоронці.

Тоді у Порошенка назвали такі заяви влади фейком. У партії «Європейська солідарність» вважають, що такі звинувачення лунають, щоб відвернути увагу людей він розслідування Pandora Papers про офшорні рахунки Володимира Зеленського.

«Щоби створити димову завісу і відволікти увагу суспільства від злочинів влади, виявлених розслідувачами і оприлюднених цього тижня, правоохоронці за прямою вказівкою Зеленського намагаються реанімувати свій давній і абсолютно бездоказовий фейк про нібито зв’язок Порошенка із Медведчуком», — йдеться у заяві «Євросолідарності». Порошенко називає звинувачення з боку влади «класичним взірцем сфабрикованих політично вмотивованих справ і чорного піару проти політичних опонентів». Вугільна схема Медведчука8 жовтня народному депутату від «Опозиційної платформи — За життя» Віктору Медведчуку оголосили про підозру за статтями про державну зраду й сприяння діяльності терористичної організації. Слідство вважає, що він нібито перешкоджав отриманню Україною дешевого вугілля з Південної Африки під час енергетичної кризи. І натомість він допоміг легалізації постачання вугілля з окупованих Росією територій Донбасу.

Це вже друга підозра в держзраді, оголошена Медведчуку. Про першу ще 11 травня заявляла генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

Медведчука та його однопартійця вважають причетними до трьох епізодів: замах на розкрадання природних ресурсів України, передання секретної інформації про Збройні Сили та організація підривної діяльності.

13 травня Печерський суд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до середини липня. Згодом апеляція залишила цю ухвалу в силі, а Печерський суд продовжив її до 28 жовтня. У серпні Офіс генпрокурора заявив про завершення досудового розслідування у справі.