Росія в Гаазі намагалася ввести суд в оману: Кулеба розповів подробиці

АСПІ

В Гаазі розпочались слухання у справі України проти Російської Федерації щодо порушення імунітету українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів. Й на слуханнях в арбітражі під час представлення аргументів росіяни намагалися ввести суд та громадськість в оману, заявивши, що дана справа не перебуває в юрисдикції трибуналу.

Російська сторона намагалася ввести постійну палату третейського суду в оману під час представлення своєї позиції щодо захоплення у листопаді 2018 року біля Керченської протоки трьох українських військово-морських суден і двадцяти чотирьох членів їх екіпажів. Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За словами очільника зовнішньополітичного відомства, росіяни, у своєму "класичному стилі", намагалися поставити все з ніг на голову. Проте українська делегація зірвала план Росії, навівши аргументи, які не дадуть країні-агресору уникнути відповідальності. "Ми розклали по поличках російські маніпуляції та непослідовність, аргументовано довели свою позицію", — зазначив міністр, наголосивши, що аргументи Києва ґрунтуються на міжнародному праві. Україна працює над тим, щоб зухвале і протиправне захоплення Росією кораблів ВМС України отримало чітку оцінку міжнародного правосуддя, підкреслив Кулеба. Він наголосив, що Москва має відповісти за всі злочини проти України та порушення міжнародного права, скільки б часу це не зайняло.

ASPI news повідомляло, що арбітражний суд в Гаазі розпочав слухання про юрисдикцію в справі України проти Росії по захопленню в листопаді 2018 року трьох українських судів "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни-Капу". Також нагадаємо, що 11 і 14 жовтня свої аргументи представить Росія, а 12 і 15 жовтня - Україна. При необхідності, суд проведе додаткове засідання 16 жовтня.