"Президент не повинен виправляти помилки парламентарів": Стефанчук розповів щодо закону про олігархів

АСПІ

Новообраний спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук виключає можливість переголосування закону №5599 про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті. Спочатку Верховна Рада має розглянути проекти постанов, які передбачають скасування голосування за закон щодо олігархів.

Після розблокування підписання закону головою ВР та передачі його на підпис президенту Володимиру Зеленському, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вивчить, який текст законопроекту буде підготовлений до підписання профільним комітетом. Про це спікер заявив під час брифінгу.

Навіть якщо в кінцевому варіанті тексту закону будуть якісь суперечливі норми, тоді Стефанчук може використати 131 статтю Регламенту, яка у такому випадку дає можливість голові Верховної Ради лише одним голосуванням зняти суперечність, щоб президент не накладав вето чи не повертав документ назад без підпису. Він уточнив, що переголосовуватимуть не увесь закон, а лише уточнення по якійсь нормі. "Якщо при підготовці до підпису виявляється якесь нестикування, тоді тільки це положення одне може ставитись, і воно голосується", – зазначив голова ВР. Він також наголосив, що з Верховної Ради мають виходити лише якісні та зрозумілі законопроекти, а Володимир Зеленський не повинен постійно виправляти помилки парламентарів.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон про олігархів у другому читанні та в цілому. Але через "Слугу народу" Федора Веніславського та тоді ще віцеспікера Руслана Стефанчука, який замінював вже колишнього главу ВРУ Дмитра Разумкова, закон про олігархів збиралися переголосовувати. Депутати врахували одночасно три правки, які суперечать одна одній.