"Прем'єр Австрії Курц пішов у відставку через "позитивних блогерів", – політолог пояснив, чому Україна не в ЄС

АСПІ

Канцлер Австрії та лідер Народної партії Себастьян Курц в суботу, 9 жовтня, подав у відставку на тлі розслідування про корупцію, яке зараз проводять проти нього правоохоронці. Які висновки з цього має зробити українське суспільство, розповів політолог, нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.

Курц виявився під сильним тиском з боку опозиції і ЗМІ через розслідування проти нього та його оточення за підозрою в корупції і "зловживанні довірою". У штаб-квартирі очолюваної ним Австрійської народної партії (АНП), відомстві федерального канцлера та міністерстві фінансів 6 жовтня пройшли обшуки.

За версією слідства, у 2016-2018 роках бюджетні кошти з Мінфіну за фіктивними документами прямували на фінансування й публікацію на ресурсах медіаконцерну Österreich соціологічних опитувань та матеріалів на користь Курца і в інтересах його партії.

Партія "Зелені" – молодший партнер АНП по урядовій коаліції – поставила ультиматум Курцу та заявила, що для продовження спільної роботи йому слід залишити свій пост й запропонувати замість себе кандидата з бездоганною репутацією.

"Австрійський "Подоляк" Себастьяна Курца вирішив трошечки попрацювати з місцевими "позитивними блогерами". Їх було не кілька тисяч, як в Україні, а півтори десятки максимум. На це пішли невеликі, але бюджетні гроші, які мали б бути використані на підтримку інформаційної політики держави. Але їх витратили на розкрутку особисто прем'єр-міністра та його політичної сили. Насправді вся австрійська корупція була зведена до однієї сотої відсотка від корупції в Україні. Проте, це призвело до відставки прем'єра. Обсяг "джинси", яку протягом майже двох років публікували в Австрії, в Україні вистачило хиба на чверть одного ефірного дня. Це треба розуміти, коли питаємо, чому там люди живуть, а ми виживаємо, чому вони в Євросоюзі та НАТО, а ми – ні", – підкреслив Чорновіл.

Раніше Чорновіл назвав найкращого та найгіршого президентів України. Також політолог розповів, хто з українських прем'єрів наніс найбільше шкоди державі.