Росія відмовилась відпускати мешканців окупованих територій за пенсіями

UA.NEWS

Під час переговорів у Тристоронній контактній групі українська делегація закликала Росію відновити пропуск через КПВВ пенсіонерів та інвалідів для отримання пенсій і вакцинації від коронавірусу. Росіяни це питання обговорювати відмовилися.

Про це повідомляє Telegram української делегації в ТКГ. Як зазначив голова міжнародного комітету Ради Олександр Мережко, на черговому засіданні ТКГ, яке пройшло в режимі відеоконференції, українська делегація закликала російську сторону відновити пропуск пенсіонерів, інвалідів та інших вразливих категорій громадян України через лінію розмежування. За його словами, українська сторона запропонувала відкрити пропуск цих категорій громадян України через КПВВ «Станиця Луганська». Нардеп зазначив, що це необхідно для отримання ними пенсій і призначеної їм допомоги, а також вакцинації від коронавірусу.

«На жаль, представники російських окупаційних адміністрацій на ТОТ (тимчасово окупованій території - ред.) в Луганській області не погодилися з пропозицією розглянути будь-які заходи, які б дозволили пенсіонерам перетинати лінію розмежування», - зазначив Мережко.

Нагадаємо, український уряд запустив віддалену ідентифікацію для пенсіонерів з окупованих районів Донецької та Луганської областей. Це дозволить їм отримувати виплати без обов’язкової фізичної ідентифікації у відділеннях «Ощадбанку» на підконтрольній території.

Представник України в ТКГ Сергій Гармаш вважає, що Російська Федерація не піде на те, щоб приєднати окремі райони Донецької і Луганської областей. За його словами, максимум, на який здатний Кремль – це визнати так звані «республіки» терористів.