"Сучасні реалії вимагають дій": Стефанчук розповів, що прийматиме ВРУ після закону про олігархів

АСПІ

Після прийняття закону про олігархів депутати подали в Раду 12 проєктів постанов про скасування прийняття цього документа, чим заблокували можливість передачі його на підпис спікеру та президенту. Але Верховна Рада планує швидко розв'язувати цю проблему.

Спікер парламенту Руслан Стефанчук наголосив, що 12 постанов, які заблокували закон про олігархів, потрібно відхилити. "Думаю, ми не будемо чіплятися за якісь "закарлючки" в Регламенті, знайдемо правильне рішення, тому що для нас важливо, щоб цей закон запрацював", – сказав голова ВРУ.

Він підкреслив, що депутати можуть чіплятися за якісь нюанси, але сучасні реалії, за його словами, "вимагають дій". Також Стефанчук зазначив, що розблокування закону про олігархів стане першим кроком й у подальшому парламент перейде до формування антитрастового законодавства, яке регулює питання політичних партій, щоб знизити вплив від олігархів. "Тому я думаю, що після відхилення 12 постанов ми обов'язково розглянемо, як це питання правильно вирішити", – резюмував Стефанчук, заявивши, що в історії Верховної Ради був тільки один законопроєкт, який не був підписаний головою ВР й він дуже не хотів би, щоб з'являлися й інші.

Нагадаємо, Руслан Стефанчук виключає можливість переголосування закону №5599. Верховна Рада має розглянути проекти постанов, які передбачають скасування голосування за закон щодо олігархів. Верховна Рада України ухвалила закон про олігархів у другому читанні та в цілому. Але через "Слугу народу" Федора Веніславського та тоді ще віцеспікера Руслана Стефанчука, який замінював вже колишнього главу ВРУ Дмитра Разумкова, закон про олігархів збиралися переголосовувати. Депутати врахували одночасно три правки, які суперечать одна одній.