ОАСК визнав незаконним рішення кадрової комісії, яка звільнила прокурора, бо там були «іноземні агенти» посольства США

Hromadske.ua

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про поновлення на посаді прокурора, який не пройшов атестацію. В обґрунтуванні суддя розкритикував склад кадрової комісії через наявність там «ставлеників іноземних держав».

Про це йдеться в рішенні ОАСК від 5 жовтня.

На думку судді Олександра Кармазіна, закон про реформу прокуратури не дає Офісу генпрокурора «повноважень залучати до складу кадрових комісій ставлеників іноземних держав, міжнародних неурядових організацій». А їхню участь у кадровій комісії суддя ОАСК називає «втручанням у діяльність державних органів суверенної держави».

Також суд вирішив, що Офіс генпрокурора не надав жодних доказів політичної нейтральності, доброчесності та професійності обраних до кадрової комісії іноземних членів. Окремо в ОАСК зауважили, що рекомендації щодо них надавало посольство США в Україні, а ОГП «не уповноважений вступати у міжнародні відносини».

«Участь будь-яких іноземних осіб чи органів, організацій у формуванні органів влади України вочевидь суперечить Декларації про державний суверенітет України та, відповідно, Конституції України», — йдеться в рішенні суду, де підсумовується, що функціонування таких комісій «є посяганням на державний суверенітет України».

Матеріали атестації звільненого прокурора, кажуть в ОАСК, були знищені ще у 2019 році, через що Офіс генпрокурора не може довести її результатів. Це стало ще одним аргументом на користь позивача.

Суддя Кармазін ухвалив повністю задовольнити вимоги прокурора, поновити його на посаді, відшкодувати майже 800 тисяч гривень за вимушений прогул, 36,7 тисячі гривень на правову допомогу й 769 гривень судового збору. За даними «Дзеркала тижня», позов до ОАСК подав Тарас Карпюк. Атестація прокурорів усіх рівнів в Україні почалася в жовтні 2019 року після ухвалення закону про реформу прокуратури ще за колишнього очільника ОГП Руслана Рябошапки. Процес завершився в січні 2021-го. За даними чинної генпрокурорки Ірини Венедіктової, з майже 12 тисяч атестацію пройшли менше восьми тисяч.