Посольство США після візиту Нуланд до РФ назвало головну перешкоду до миру на Донбасі

Діло

Головна перешкода на шляху до миру в Донбасі – це Росія.

Про це заявило посольство США, коментуючи слова заступника голови адміністрації президента РФ Дмитра Козака про те, що заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд під час свого візиту до Москви нібито підтримала автономію окупованих територій Донбасу, передає “Суспільне“.

“Цей конфлікт Росія розпочала і тепер несе повну відповідальність за його припинення. Росія повинна продемонструвати серйозну і конструктивну участь, виконуючи свої зобов’язання щодо безпеки згідно Мінських угод”, – зазначили у посольстві.

США вчергове закликали Росію вивести з ОРДЛО своїх найманців та військову техніку.

“Ми рішуче закликаємо Росію повністю виконати свої мінські зобов’язання, вивести з України свою зброю та сили, якими вона керує, і повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами”, – сказали у дипустанові.

Посольство ще раз наголосило, що США незмінно підтримують суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України в умовах агресії з боку Росії.

Як писало Діло, Нуланд говорила в Росії про повне виконання мінських угод.

Після цього посольство США в РФ заявило, що переговори щодо повного виконання Мінських угод і відновлення миру, стабільності і українського суверенітету в Донбасі “були продуктивними”.