Українська розвідка не підтверджує нарощення військ Росії на кордоні з Україною. Про це повідомляли ЗМІ

Hromadske.ua

За даними української розвідки, станом на 1 листопада біля українського кордону не було додаткового перекидання російських підрозділів, озброєння та військової техніки.

Там зазначають, що розвідка постійно стежить за діями військ Росії та зміни їх чисельності поблизу державного кордону. А повідомлення у ЗМІ про нібито нарощення російських сил називають «елементом інформаційно-психологічних дій».

«Найбільш ймовірно, що оприлюднені у ЗМІ та інтернеті факти нарощування угруповань збройних сил РФ на українському напрямку є елементом спеціальних інформаційно-психологічних дій, та по суті є плановими заходами у рамках переміщення військ після завершення навчань», ㅡ зазначають розвідники.

Що передувало?

Видання The Washington Post писало, що Росія знову почала стягувати свої війська до кордону з Україною після того, як у Білорусі закінчилися спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2021». «Захід-2021» ㅡ спільні російсько-білоруські військові навчання, що відбувалися 9-15 вересня. Навчання відбувалися на 13 військових полігонах, із них 4 — на території Білорусі, 9 — на території РФ. Зокрема, видання вказувало на відео у соцмережах, як військові ешелони та конвої перевозять велику кількість військової техніки на півдні та заході Росії.

А директор програми із вивчення Росії Центру військово-морського аналізу Майкл Кофман розповів, що після «Заходу-2021» Москва не повернула частину своєї армії назад у Сибір.

Та не тільки закордоном були такі повідомлення. У вересні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомляв, що попри офіційне завершення навчань українське командування не фіксувало масового повернення військових РФ на місця постійної дислокації. Він казав, що деякі групи військових можуть продовжувати двосторонні батальйонно-тактичні та полкові навчання.

А до того, на брифінгу 10 вересня, Залужний зазначав, що на окупованому Донбасі перебувають 37 тисяч російських військових. Що передувало?

Ще з квітня 2021 року біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. Тоді українська розвідка повідомляла, що РФ готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі.

У Росії спершу заявляли, що війська перекидають для проведення військових навчань. Потім уточнили, що нібито через загрозу НАТО. Зрештою 22 квітня Росія оголосила, що починає поступово відводити своїх військових від кордонів України, де вони нібито зібралися для військових навчань. Проте Київ у травні заявив, що російська армія залишається біля українського кордону.