У Криму заарештували адвоката українських політв'язнів. Денісова закликала світ відреагувати

Hromadske.ua

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради Людмила Денісова.

За її інформацією, 25 жовтня Едем прийшов до відділення російської поліції надати юридичну допомогу активістам, яких затримали під будівлею підконтрольного РФ «Кримського гарнізонного воєнного суду» за підтримку фігурантів «красногвардійської справи Хізб ут-Тахрір».

Через це стосовно Едема склали протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 19.

3 КоАП РФ (непокора поліції).

Суди призначив йому адміністративне покарання у вигляді арешту на 12 діб та штрафу у розмірі 4 тисяч рублів (1 400 гривень). Наразі його помістили до ізолятора тимчасового тримання у Сімферополі для відбування покарання.

«Вважаю рішення так званого «суду» прикладом тиску та залякування адвокатів в тимчасово окупованому Криму та ще одним свідчення політики переслідування та репресій кримських татар», — наголосила Денісова.

А хто в цей час захищатиме політв’язнів?

Едем Семедляєв є захисником українських політв’язнів Сейтумера Сейтумерова, Арсена Абхаїрова, Ремзі Бекірова, Нарімана Мемедемінова, Мемеда Белялова, Еміля Джемаденова, Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Рефата Алімова, Ферата Сайфуллаєва.

Всі вони на 12 діб залишилися без адвокатської підтримки. Омбудменка вважає це порушенням права на захист, гарантоване статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прямим перешкоджанням професійній адвокатській діяльності.

«Закликаю світову спільноту відреагувати на чергове порушення прав і свобод в тимчасово окупованому Криму з боку окупаційної влади», — написала вона.