Україна вважає недоцільною участь посла у суді щодо збиття літака МАУ в Ірані

День

Україна вважає недоцільною участь посла в Ісламській Республіці Іран у формальному судовому засіданні щодо збиття літака компанії "Міжнародні авіалінії України", де буде зачитано обвинувальний акт.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

"Міністерство закордонних справ України взяло до відома інформацію про початок слухань у військовому суді Ірану щодо збиття літака "Міжнародних авіаліній України" (PS 752), перше засідання якого відбудеться 22 листопада 2021 року в Тегерані", - ідеться в повідомленні.

У міністерстві висловили подяку за запрошення посла України взяти участь у цьому засіданні, однак відзначили, що станом на сьогодні направлені українською стороною до компетентних органів Ірану запити про міжнародну правову допомогу у кримінальному провадженні не виконані в повному обсязі. Крім того, запитувані документи та інформація іранською стороною не надані.

"У цьому зв’язку вважаємо недоцільною участь посла України в Ісламській Республіці Іран у формальному судовому засіданні, де буде зачитано обвинувальний акт", - заявили у МЗС.

МЗС закликало Іран виконати свої зобов’язання за міжнародним правом та надати запитувану інформацію українським компетентним органам й наголосило на незмінності своєї мети встановити істину і притягнути винних до відповідальності.