Розвідка США представила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну

UNN

США поділилися з європейськими союзниками розвідданими, в тому числі картами, на яких показано нарощування російських військ і артилерії для підготовки до швидкого великомасштабного вторгнення в Україну з різних місць, якщо президент РФ Володимир Путін прийме рішення про вторгнення. Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ходом переговорів, пише УНН.

Деталі

Повідомляється, що ці розвіддані були передані деяким членам НАТО минулого тижня, щоб підкріпити побоювання США щодо можливих намірів Путіна і все більш агресивні дипломатичні зусилля по утриманню його від будь-якого вторгнення, при цьому наголошується що європейські лідери безпосередньо спілкувалися з російським президентом. Дипломатія була проінформована про американську оцінку, згідно з якою Путін може розглядати можливість вторгнення на початку наступного року, оскільки його війська знову будуть зосереджені біля кордону.

У даних викладається сценарій, при якому війська будуть переходити в Україну з Криму, кордону з Росією і через Білорусь, при цьому близько 100 батальйонних тактичних груп — потенційно близько 100 000 солдатів — будуть розгорнуті для того, що джерела описують як операцію на пересіченій місцевості і в морозних умовах, що охоплюють велику територію і підготовлені до потенційно тривалої окупації.

Двоє джерел повідомили, що приблизно половина тактичних груп вже зайняла свої позиції і що будь-яке вторгнення матиме авіаційну підтримку.

За словами джерел, Москва також закликала десятки тисяч резервістів у безпрецедентному для пострадянських часів масштабі. Вони пояснили, що роль резервістів у будь-якому конфлікті полягатиме в забезпеченні безпеки території на більш пізньому етапі після того, як тактичні батальйони прокладуть шлях. Росія не оголосила публічно ні про який великий призов резервістів.

Одне з джерел сказало, що США також поділилися інформацією про експоненціальне зростання дезінформації, спрямованої проти Києва, і що Москва вербувала агентів, щоб спробувати посіяти дестабілізацію всередині України.

Зазначається, що Америка та інші не стверджують, що війна неминуча, і навіть не знають напевно, чи серйозно до неї ставиться Путін. Джерела повідомили, що, ймовірно, він ще не вирішив, що робити.

Високопоставлений чиновник адміністрації США сказав при цьому, що Сполучені Штати при Байдені продемонстрували, що вони готові використовувати ряд інструментів для протидії шкідливим діям Росії і будуть продовжувати це робити, повідомляє Bloomberg.

Контекст

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі і Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна зі свого боку на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряної, протиракетної і безпілотної захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.

У п’ятницю новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.

На початку листопада The Washington Post повідомила про стягування російських військових до кордону з Україною.

Американські і європейські чиновники заявили виданню, що бачать “незвичайні переміщення техніки і військових на західному фланзі Росії” і почали фіксувати це після завершення російсько-білоруських навчань “Захід-2021”, які відбулися з 10 по 15 вересня. У матеріалі наголошується, що пересування військ відбувається на фоні того, що Росія зайняла більш жорстку позицію щодо України, а конфлікт на Донбасі “увійшов в нову стадію”.

Пізніше видання Politico опублікувало супутникові знімки, що підтверджують повідомлення про те, що Росія знову концентрує війська і військову техніку на кордоні з Україною.

Прес-секретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони називає ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.

Однак новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі. Так, Пентагон заявив, що стежить за нарощуванням російських військ біля кордонів України. А президент Сполучених Штатів Джо Байден навіть відправив до Москви главу ЦРУ Білла Бернса, щоб попередити Кремль про те, що США уважно стежать за нарощуванням військ біля кордону з Україною, і спробувати визначити, чим керується у своїх діях Росія.

Раніше Франція і Німеччина застерегли Росію від заподіяння шкоди територіальній цілісності України на фоні масштабної і незвичайної концентрації російських військ на кордонах країни.