Кулеба: не потрібно звалювати на Україну відповідальність за зволікання з набуттям членства в НАТО

UNN

Справжньою перешкодою набуття Україною членства у НАТО є той факт, що деякі країни Альянсу все ще дивляться на нашу державу крізь призму своїх відносин з Росією. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі одного з телеканалів, пише УНН.

Цитата:

“На жаль, декілька країн-членів НАТО все ще, обмірковуючи рішення про перспективу членства України в Альянсі, ставлять собі запитання: а що на це скаже Росія? І саме тому ми планово з ними говоримо: припиніть дивитись на Україну через призму Росії. Це не те, що ви нам обіцяли неодноразово з 2008 року, коли НАТО говорила, що жодна третя сторона не буде впливати на рішення щодо відносин України та НАТО. Ця позиція задекларована на всіх рівнях, але, на жаль, на практиці ми бачимо, що російський чинник відіграє свою роль”, — сказав міністр.

Водночас, з його слів, багато країн НАТО підтримують членство нашої держави.

“Зараз потрібно працювати і не звалювати на Україну відповідальність за будь-яке зволікання з набуттям України членства в НАТО”, — зазначив він.

Деталі

Кулеба підтвердив, що в діалозі України та НАТО є і трек реформ. Водночас, на його думку, Україна надзвичайно просунулась у реформуванні країни, зокрема, її безпекового сектору.

“Але ніколи не будемо забувати: реформи — це одне, це важливо, але справжньою перешкодою членства України в НАТО, на жаль, є той факт, що деякі країни все ще дивляться на Україну крізь призму своїх відносин з Росією”, — підкреслив міністр.

Доповнення

Країни НАТО поки не дійшли єдиної думки щодо того, чи має Україна бути у складі організації. Як заявив Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг, щоб бути членом НАТО, треба відповідати стандартам. Генсек НАТО зазначив, що Альянс допомагає Україні боротися з корупцією, але 30 членів (організації) повинні дійти єдиної думки, а консенсусу в НАТО поки що нема.