"Поїдуть через Донбас, а там хлопці різкі": Лукашенко дивно пригрозив Польщі

Новини.LIVE

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко попередив польських політиків про наслідки їхніх погроз на адресу сусідньої країни.

Про це він заявив 22 листопада, приймаючи з доповіддю губернатора Гродненської області Володимира Караніка і помічника по цьому регіону Юрія Караєва, передає БЕЛТА.

Читайте також: Натовп мігрантів з Білорусі атакував польський кордон. Відео

"Ви, напевно, чуєте, що лунають постійно погрози з боку цих диких політиків і керівників Польщі: кордон закриємо, "кузню" закриють - прикордонний перехід Залізничний. І так далі тощо. Я в цьому плані тільки можу сказати: закриють - будь ласка. Якщо зручніше, закривайте. Але треба перш подумати, як вони будуть спілкуватися Росією, Китаєм, взагалі зі сходом. Поїдуть через Донбас. А там хлопці різкі. Вони їх швидко відбудують. Це я так образно кажу - через Донбас. Їх там ніхто не чекає. Там кордон з Україною у Росії закритий", - заявив Лукашенко.

На його думку, польська сторона своїми заявами намагається налякати і грає на загострення ситуації.

"Вони намагалися вирішити свої внутрішні і зовнішні проблеми за рахунок тиску на Білорусь і показати, хто винен у проблемах Польщі", - додав Лукашенко.

Він також нагадав, що всередині самої Польщі є маса інших проблем: аборти, питання фермерів, а останнім часом нібито і жінки, матері піднялися на захист біженців на кордоні. Також Лукашенко вважає, що Польщі просто треба вибити з Євросоюзу фінансування на мільярди, а їм не дають, тому що країна не відповідає стандартам Євросоюзу.

Що відбувається на кордоні Білорусі з Польщею

8 листопада ситуація на польсько-білоруському кордоні сильно загострилася. Натовп мігрантів з Білорусі попрямував до польського кордону у супроводі силовиків. У лісі неподалік чули постріли.

Дві масштабні групи нелегальних мігрантів змогли проникнути з Білорусі на територію Польщі. Групи з декількох десятків іноземців прорвали паркани в околицях Кринків і Бяловежі.

Країни-члени Євросоюзу, до яких приєдналася Україна, зробили спільну заяву, в якому прирівняли використання міграції Білоруссю до контрабанди людей або торгівлі ними.

Останній тиждень на білорусько-польському кордоні неспокійно. Великі групи мігрантів, більшість з яких прибули з країн Близького Сходу, намагаються проникнути на територію Польщі. Деяким навіть вдається це зробити. Щоправда, їх одразу ж затримують польські правоохоронці.