Кулеба оцінив можливість нападу РФ на Україну

BizUa

Імовірність вторгнення Росії залежить від сили самої України та скоординованості міжнародних партнерів, вважає міністр.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оцінює можливість нападу Росії на Україну, виходячи з двох факторів. Їх він озвучив в ефірі каналу Україна 24.

За його словами, нова наступальна операція є однією з опцій, яку розглядає керівництво РФ та особисто президент Володимир Путін.

Міністр каже, що чи використовує Путін цю опцію, залежатиме від двох чинників.

“Перший: від сили, спокою та витримки України. Друге: від скоординованості та сили дій наших партнерів. Ми працюємо над обома чинниками і я закликаю всіх не панікувати, але зберігати пильність і не вестись на жодні провокації, особливо в інформаційному просторі”, – сказав Кулеба.

Також міністр назвав головну мету РФ – робити Україну максимально слабкою, дестабілізуючи її зсередини та блокуючи її співпрацю з іншими державами в оборонній сфері.

“Я закликаю всіх найближчими місяцями не панікувати, але зберігати пильність і не вестись на провокації, особливо в інформаційному просторі”, – сказав Кулеба.

Водночас агентство Bloomberg опублікувало дані американської розвідки, яка вважає, що Росія готується до масштабної наступальної операції в Україні на початку 2022 року.

Стверджується, що напад може статися як з боку анексованого Криму, так і Білорусі. Для цього нібито можуть задіяти до 100 тисяч військових.

Згідно з публікованими даними, наступ планується в холодну пору року і охопить велику територію, і буде розрахований на тривалий час.

Приблизно половина тактичних груп вже на позиціях, у разі вторгнення надаватиметься підтримка з повітря. Джерела Bloomberg також стверджують, що Росія оголосила про мобілізацію десятків тисяч резервістів у безпрецедентних після розвалу СРСР масштабах, хоча публічно про це не повідомлялося. Резервісти нібито мають зайти на окуповану територію після того, як пройде лінія фронту.

При цьому наголошується, що у США не стверджують, що наступ відбудеться. Джерела агентства кажуть, що, ймовірно, у Кремлі ще не було ухвалено остаточного рішення.