США занепокоєні висловлюваннями президента Болгарії Радева про Крим

ITTA

Київ. 22 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Сполучені Штати Америки висловили глибоке занепокоєння заявами президента Болгарії Румена Радева про "російський" Крим.

"Сполучені Штати, G7, Європейський Союз та НАТО дотримуються чіткої та єдиної позиції, що, попри російські спроби анексії та тривалу окупацію, Крим – це Україна. (…) Останніми днями ми повідомили про наше глибоке занепокоєння уряду Болгарії у Вашингтоні та Софії", – повідомило посольство США в Болгарії у соцмережі Facebook.

У посольстві також нагадали, що Болгарія брала участь у саміті "Кримської платформи" у серпні та спільно з іншими країнами-учасницями заявила про те, що Крим є невід’ємною частиною України.

Як повідомлялося, президент Болгарії Румен Радев назвав Крим російською територією та заявив про неефективність санкцій проти Росії.

Посла Болгарії у Києві Костадіна Коджабашева запросили до МЗС України 19 листопада у зв’язку з висловлюваннями президента Болгарії.

Водночас Радев повторив свої слова про "російський" Крим, хоча й визнав, що анексія була порушенням міжнародного права, повідомило інтернет-видання "Європейська правда", посилаючись на канал bTV.

"Драми немає. Питання абсолютно зрозуміле. Анексія Криму – це порушення міжнародного права, але, як я говорив минулого вечора, є реалії в політиці, і нині Крим належить Росії", – наводять ЗМІ висловлювання Радева.

Джерело: https://www.facebook.com/USEmbassySofia/posts/4662083753847098