У МЗС відреагували на закиди Росії про "наступ ЗСУ" на Донбасі

Новини.LIVE

Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі та продовжує пошук дипломатичного вирішення конфлікту.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter.

Читайте також: Байден і Путін обговорять Україну на новій зустрічі, – Лавров

Відповідь України на дезінформацію Росії

Кулеба зазначив, що РФ підвищила інтенсивність дезінформації, зокрема, хибно звинувачуючи Україну в нібито підготовці до військового нападу на Донбасі.

"Офіційно: Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі. Ми віддані пошуку політико-дипломатичного розв’язання конфлікту", – наголосив він.

За словами міністра, Україна продовжує роботу над тим, щоб оживити "Нормандський формат", спільно з Німеччиною та Францією. Очільник МЗС закликав РФ долучитися до дипломатичних зусиль із мирного врегулювання, а не підривати їх.

Паралельно, додав Кулеба, українська дипломатія працює над зміцненням обороноздатності нашої країни, щоб не допустити подальших агресивних дій Росії.

Нарощування військ РФ біля кордонів України

У розвідці Міноборони України вважають, що Росія готується до можливої атаки на схід та південь України у січні-лютому 2022 року. Наразі ж поблизу українських кордонів сконцентровано 92 тисячі російських військових.

У Кремлі відреагували на заяви Заходу про підготовку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України - їх назвали провокаціями.