Конкурсна комісія з добору до ВККС зібралася у повному складі

Закон і Бізнес

Судді, запропоновані РСУ та міжнародні експерти, що складають конкурсну комісію з добору до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, провели підготовчу робочу зустріч.

Члени КК зібралися 19 листопада 2021 року, передає «Закон і Бізнес» із посиланням на прес-службу Вищої ради правосуддя.

Повідомляється, що до призначення першого офіційного засідання члени конкурсної комісії будуть працювати над розробкою необхідних регуляторних документів для роботи: Регламентом Комісії, Положенням про проведення конкурсу та Методологією оцінювання відповідності кандидатів критеріям доброчесності та професійної компетентності.

Конкурсна комісія вибере 32 кандидата, що мають не менше 15 років професійного досвіду в сфері права та відповідають критеріям доброчесності і професійної компетентності, за результатом відкритого та публічного конкурсу. З числа 32 кандидатів Вища рада правосуддя призначить 16 членів ВККС.

У ВРП учергове наголосили, що відновлення роботи ВККС є надзвичайно важливим для забезпечення доступу українців до правосуддя. Наразі по всій країні близько двох тисяч суддівських посад є вакантними. Призначення членів ВККС дозволить продовжити її роботу з добору суддів на поповнення суддівського корпусу та проведення кваліфікаційного оцінювання діючих суддів.

Нагадаємо, 25 жовтня 2021 року члени КК з обрання членів ВККСУ зібралися на робоче засідання для обговорення питань, пов’язаних із початком її роботи. Однак представники міжнародних та іноземних організацій на ньому так і не з’явилися.

Як повідомляв «ЗіБ» раніше, конкурсна комісія складається з трьох суддів, запропонованих Радою суддів України, та трьох міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями. Членами Конкурсної комісії є:

- Сергій Верланов - суддя Київського апеляційного суду;

- Євген Мєзєнцев - суддя Шостого апеляційного адміністративного суду;

- Іван Міщенко - суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду;

- пан Роберт Брукхейсен - колишній спеціальний прокурор відділу боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах Прокуратури Нідерландів;

- пан Тед Зажечни - суддя у відставці федерального суду Королівської лави провінції Саскачеван Канади;

- пан Стівен Маркмен - голова Верховного Суду штату Мічиган США, у відставці.