Закон про адміністративну процедуру направили на підпис Зеленському

UNN

Верховна Рада передала на підпис Зеленському закон про адміністративну процедуру. Про це у своєму Telegram повідомив голова ВР Руслан Стефанчук, передає УНН.

Цитата

“Україно, вітаю! Щойно підписав документ із 22-річною історією — Закон України „Про адміністративну процедуру“. Його цінність полягає в тому, що кожен українець матиме однакові права під час взаємодії з державою, без зайвої бюрократії, на основі стандартів ЄС”, — заявив Стефанчук.

Деталі

Законопроект передбачає розширення прав громадян та їх участь у прийнятті рішень, зокрема:

— учасниками адмінпроцедури можуть бути особи, права, свободи та законні інтереси яких негативно зачіпає адміністративний акт;
— особа отримує право бути вислуханою, право на ознайомлення з матеріалами та отримання чи надання роз’яснень;
— громадяни отримують можливість залучати до участі осіб, які сприяють розгляду справи: свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів;
— належне обґрунтування адміністративного акту — обов’язкова вимога;
— жодного рішення про вас без вас: адміністративний акт набирає чинності з моменту його доведення до відома відповідної особи, а не з моменту прийняття рішення;
— отримання документів та відомостей, що перебувають у володінні інших органів влади — обов’язок відповідальних органів, а не самих громадян;
— будь-яка особа, яка вважає, що дія або бездіяльність адміністративного органу порушує її права, свободи чи законні інтереси, — має право на адміністративне оскарження у адміністративному органі вищого рівня.

Додамо

У вересні минулого року Верховна Рада України ухвалила за основу урядовий законопроект № 3475 про адміністративну процедуру. Відповідне рішення підтримали 290 народних депутатів України.

Водночас, у Комітеті Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено робочу групу з опрацювання та підготовки до другого читання законопроекту про адміністративну процедуру.

Законопроект має вперше на законодавчому рівні дозволити врегулювати сукупність відносин між органами виконавчої влади і іншими суб’єктами. Він стосується права кожної приватної особи на отримання доступу до матеріалів справи, яка її стосується.

Зазначається, що це забезпечує рівність осіб перед законом, адже до всіх однопорядкових справ застосовується однакова процедура, а існування законодавчо встановленої процедури є вихідною точкою для здійснення контролю, зокрема судового, за законністю діяльності органів влади.