У президента Болгарії роз'яснили його скандальну заяву про "російський" Крим

ТСН

Пресслужба президента Болгарії Румена Радева роз'яснила позицію лідера держави щодо його слів про "російський" Крим, які він висловив під час теледебатів у рамках передвиборчої кампанії.

Заяву опублікувало державне агентство БГНЕС.

У заяві йдеться, "з юридичного погляду Крим належить Україні, і наша країна неодноразово заявляла про підтримку його суверенітету та територіальної цілісності. Однак, як підкреслив у ході передвиборчих дебатів президент Румен Радєв, наразі Крим перебуває під контролем РФ".

"Голова держави висловлював занепокоєння щодо цієї фактичної ситуації, яка веде до напруженості у міжнародних відносинах, особливо у Чорноморському регіоні, що має пряме відношення до безпеки Болгарії та її союзників", - наголошують у пресцентрі президента.

Також зазначають, що президент "неодноразово поділяв побоювання щодо можливої ​​ескалації напруженості в регіоні, і зокрема на сході України. Він закликав вжити відповідних заходів, аби зміцнити довіру та діалог для зменшення конфронтації та створення умов для мирного врегулювання конфлікту".

Раніше:

Днями Румен Радев назвав анексований Крим начебто "російською територією", а також заявив про, мовляв, "неефективність санкцій ЄС" проти Росії.

Згодом в МЗС України вимагали від президента Болгарії спростування заяви про "російський Крим".

Пізніше президент Болгарії підтвердив свої слова про "російський Крим" зауваживши, "драми немає. Є реалії в політиці".

На ці слова відреагував очільник українського МЗС. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відповів президенту Болгарії: "драма – це якби Росія напала на Болгарію".

Читайте також:

Росія суттєво нарощує війська на кордонах з Україною - заява НАТО

У ТКГ назвали дату можливого нападу РФ на Україну і ділянки, де чекати на удар

"Пік приблизно в кінці січня": в українській розвідці розповіли про плани Кремля щодо України