Меркель і Тихановська обговорили телефоном ситуацію з мігрантами на кордоні ЄС і Білорусі

ITTA

Берлін. 22 листопада. ІНТЕРФАКС – Виконувач обов’язків канцлера Німеччини Ангела Меркель у понеділок провела телефонну розмову з білоруським опозиційним політиком Світланою Тихановською, сторони обговорили міграційну кризу на кордоні та внутрішньополітичну обстановку в Білорусі, повідомив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт.

"Канцлер Ангела Меркель і пані Світлана Тихановська сьогодні обмінялися думками про внутрішньополітичну ситуацію в Білорусі та про складну ситуацію на кордоні між Білорусією та Європейським союзом", – сказав він журналістам у Берліні.

За словами Зайберта, канцлер наголосила на необхідності подальшої підтримки білоруських демократичних сил. Влада Білорусі має "припинити репресії проти опозиції та незалежних журналістів", відпустити заарештованих і розпочати відвертий діалог з громадськістю – "для того, щоб подолати кризу за допомогою чесних і вільних виборів".

Польща, Литва і Латвія останніми місяцями фіксують потік нелегалів, які посилюються, які намагаються через Білорусь потрапити на територію ЄС. У Євросоюзі обвинувачують Білорусь у тому, що саме вона створила хаос поблизу кордонів ЄС, оскільки не пускає назад нелегальних мігрантів із країн Близького Сходу та Африки, які намагаються потрапити до Євросоюзу, але одержують відмову.

Країни Балтії обвинувачують владу Білорусі в організації потоків мігрантів і називають це "гібридною агресією". Тієї ж позиції дотримується і Єврокомісія.