Резніков заявив, що військова активність з боку РФ направлена на три різновиди дестабілізації

UNN

На думку міністра оборони Олексія Резнікова, військова активність на кордоні з Україною направлена на три типи дестабілізації: в середині України, в середині країн альянсу НАТО та в середині країн ЄС. Про це він розповів в ефірі програми Свобода слова на ICTV, передає УНН.

Цитата

Ведучий запитав міністра, які подальші дії України в ситуації загостренні ситуації з РФ: “Ну я маю надію, що це загострення ніяк не пов’язано з моїм призначенням. Я маю сказати, що я провів дві дуже важливих і цікавих зустрічі з колегою з Об’єднаного Королівства паном Беном Уолесом. Це державний секретар з питань оборони, рахуйте міністр оборони. А після того, з паном секретарем з питань оборони США, паном Костіном і можу Вас запевнити, що і в оцінках наших, і в фактажі, які дає їх розвідка порівняно з нашою розвідкою, ми абсолютно співпадаємо.

Можливо трошки у нас оцінка є різна. Я поясню в чому різниця. В тому, що ми більш спокійно сприймаємо загрозу і ризики, тому що ми до цього вже з вами звикли. Вже восьмий рік поспіль триває україно-російська війна. Тому всі факти збільшення кількості техніки вздовж наших кордонів — вони для нас не є новиною”, — заявив міністр.

Резнікова додав, що позитивний момент військової активності Росії в тому, що нарешті “цивілізований західний світ через свої ЗМІ побачив... Побачив в лапках, тому що вони нібито раніше мали бачити, що відбувається”.

“І це мені здається, це посилює сьогодні нарешті позицію України, тому що тільки разом, тільки єдності і в синергії з нашими партнерами ми зможемо не допустити прямої агресії з боку РФ. Тобто готовність в них є, але я залишаю позитивну надію, що прийняття рішення в Кремлі на це вторгнення не відбулося. Хоча, потенційно, в них така можливість є. Мені здається, що сьогоднішня активність з боку РФ направлена на декілька речей, це:

— дестабілізація в середині країни;
— дестабілізація в середині країн альянсу НАТО;
— дестабілізація в середині країн ЄС.

Тобто, в такому розмежуванні, в такій дестабілізації вони будуть шукати для себе прагматичних позицій”, — заявив він.

Контекст

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну наприкінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі і Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна зі свого боку на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряної, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.

У п’ятницю новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.

На початку листопада іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною.

Прес-секретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони початково назвало ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.

Однак новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі. Так, Пентагон заявив, що стежить за нарощуванням російських військ біля кордонів України.

Раніше Франція і Німеччина застерегли Росію від заподіяння шкоди територіальній цілісності України на фоні масштабної і незвичайної концентрації російських військ на кордонах країни.