У Раді заговорили про звільнення Тараса Кременя після його вимоги перейменувати низку міст

Діло

У парламенті хочуть створити можливості для звільнення Уповноваженого із захисту державної мови. У Верховній Раді вчора, 22 листопада, зареєстрували законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку звітності та звільнення Уповноваженого із захисту державної мови “(№6336), передає УНІАН.

Як повідомив один з авторів законопроєкту народний депутат України Максим Бужанський (фракція “Слуга народу”), в чинному законодавстві звільнення “мовного уповноваженого можливе тільки в разі його добровільної відставки, не приведи Господь, дай Боже Кременю здоров’я, смерті, або якщо він буде засуджений судом”.

Водночас за словами Бужанського, якість роботи “мовного уповноваженого” ніяким чином не впливає на можливість його відставки.

“Навіть якщо взагалі ні чорта не робитиме або діятиме на шкоду суспільству, ми не можемо його звільнити. Це абсурд з точки зору відповідальності влади”, – підкреслив депутат.

За його словами, законопроєкт пропонує уряду призначати й звільняти Уповноваженого із захисту державної мови. У законопроєкті сказано, що КМУ не пізніше першого червня повинен розглянути звіт уповноваженого і прийняти по ньому рішення. Якщо звіт буде визнаний незадовільним, то це є підставою для звільнення Уповноваженого із захисту державної мови.

Бужанський зазначив, що йдеться про інституцію, а не про самого “мовного уповноваженого” Тараса Кременя, але водночас розкритикував його роботу.

“Ряд ініціатив Кременя – вимога перейменувати ряд міст, зокрема, Первомайськ, Южноукраїнськ – це однозначно виходить за рамки його функцій і повноважень. Я і мої колеги, які підписали це разом зі мною, ми б хотіли, щоб Кремінь займався розвитком української мови, його захистом, його популяризацією, а не нападками на все живе”, – сказав депутат і додав: “Його діяльність наразі має політичний характер, а хотілося б, щоб він більше зосередився на своїй роботі”.

За словами Бужанського, депутати фракції “з великим засудженням поставилися до ініціатив Кременя щодо перейменування міст і населених пунктів – це ті міста, які не підпадають під дію закону про декомунізацію”.

“Це просто в буквальному сенсі навмання”, – підкреслив він. Нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до місцевої влади з проханням змінити назви низки населених пунктів, які, як він вважає, не відповідають вимогам “мовного” закону.