Резніков - про агресію РФ: в НАТО та ЄС обговорюють дії на випередження

Finbalance.com.ua

США та Великобританія запевнили Україну, що в ЄС та НАТО йдуть консультації щодо серйозних дій на випередження на тлі загрози нового вторгнення Росії, повідомив міністр оборони Олексій Резніковв ефірі програми Свобода слова на ICTV, пише Liga.net.

Резніков нещодавно зустрічався з міністрами оборони Великобританії Беном Уоллесом та США Ллойдом Остіном. За словами міністра оборони, на зустрічах говорили, що висловлювати занепокоєння вже немає часу, оскільки Кремль сприйматиме лише активні дії.

Мене запевнили у підтримці територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів. Мене запевнили, що відбуваються дуже серйозні консультації між іншими членами країн Альянсу (НАТО, - ред.) та ЄС про готовність вживати дуже серйозних заходів, причому на випередження, я наголошую, - сказав він.

Міністр оборони зазначив, що це будуть політичні, економічні кроки та допомога Україні.

Він також сказав, що зустрічався з представниками Держдепу, Конгресу та Радбезу США. Всюди звучить однакова фраза: ми посилаємо сигнали, що пряме втручання на територію України та агресія з боку РФ будуть дуже дорого їм коштувати, у всіх вимірах слова дорого, - додав Резніков.

Нагадаємо,з кінця жовтня 2021-го низка авторитетних американських ЗМІ повідомили, що Росія нарощує війська біля кордонів України.

У Держдепі США стурбовані, що Росія може повторити помилку 2014 року, а видання Bloomberg написало - США попередили ЄС про ризик нового вторгнення РФ до України.

21 листопада глава ГУР Кирило Буданов заявив: Росія може готувати вторгнення в Україну на кінець січня: вона планує завдавати ударів з Білорусі, по східних областях, Маріуполі та Одесі. За його словами, перед вторгненням РФ проводитиме психологічну спецоперацію.

США думають над наданням Україні додаткової військової допомоги та надсиланням військових радників, повідомляє CNN.

Прем`єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що Росія зробить трагічну помилку, якщо піде на військову авантюру в Україні.