Міністр оборони розповів про залучення резерву у випадку необхідності

НОВА

Минулої п’ятниці новий міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю The Washington Post заявив, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ російських військ.

В ефірі токшоу “Свобода слова” міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що в Україні з 01 січня 2021 року почне діяти закон “Про національний спротив”, що дозволить у разі потреби залучити тероборону для захисту держави.

Ведучий токшоу, посилаючись на дані видання Bloomberg, сказав, що Росія проводить “несамовиту мобілізацію резервістів за останні 30 років” та запитав міністра оборони:
“Чи планує Україна робити щось схоже у відповідь?”

Олексій Резніковміністр оборони України“Україна, на щастя, планує давно. Тому що ми вчимося чинити опір і спротив, і стримування вже восьмий рік. Завдяки народним депутатам прийнято відповідний закон, який з 1-го січня почне діяти. Який регулює... Я маю на увазі закон про національний спротив, про всеохоплюючу оборону, тому в нас є розуміння територіальної оборони, в нас понад 200 тисяч вже в резерві українців, українок. Які пройшли через цей фронт, мають відповідний досвід. Вони добровільно погодились бути в цьому резерві, вони по суті військовозобов’язані. У разі необхідності розгортання батальйонів тероборони буде відбуватися відповідно до закону, будуть використовуватись резерви, озброєння”Person NameJob PositionA little description about this person will show up here.Person NameJob PositionA little description about this person will show up here.Person NameJob PositionA little description about this person will show up here.

Прес-секретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони початково назвало ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, стверджують в ОПУ.

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готується до нападу на країну наприкінці січня або початку лютого 2022 року. Він вважає, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки у поєднанні з висадкою повітряного десанту на сході України, в Одесі, Маріуполі Донецької області і відволікаючий удар через сусідню Білорусь. Наступу має передувати масштабна психоогічна атака, яка здійснюється вже зараз.

http://nova.net.ua/u-rf-vyklykaiut-bezpretsedentnu-kilkist-rezervistiv-dlia-viiny-z-ukrainoiu/