Резніков: “Дії Росії спрямвані на дестабілізацію України, НАТО та Євросоюзу”

Стопкор

Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що нинішня активність Росії спрямована на підсилення напруги в регіоні та дестабілізацію таких світогвих гравців як НАТО та ЄС.

Олексій Резніков розказав, що дії Росії спрямовані на дестабілазацію України, НАТО та ЄС Фото: Цензор.НЕТ

"Це дестабілізація всередині України, це дестабілізація всередині країн Альянсу НАТО, це дестабілізація всередині країн Європейського Союзу", — відповів Резніков на питання щодо мети російської активності вздовж українського кордону.

Резніков також зазначив, що під час зустрічей із колегами з США та Великобританії було обговорено дії Росії. Дані розвідки та прогнози у партнерів збігаються, але оцінюють "трішки по-різному".

Резніков пояснив, що через те, що вже протягом 8 років Україна перебуває у стані збройного конфлікту, спокійніше сприймаються потенційні загрози та ризики.

"Але є позитивний момент у тому, що нарешті цивілізований Західний світ через свої засоби масової інформації побачив, побачив - у лапках, тому що вони й раніше могли б це бачити, що відбувається".
Нагадаємо:

Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов повідомив, що Росія готує напад на схід та південь України на початку 2022 року.

США та низка країн Європи повідомили, що зафіксували незвичайні переміщення техніки на західному фланзі Росії. Також у соцмережах можна було побачити відео з рухом російських ешелонів техніки із півдня на захід країни.

У своєму відеозверненні президент України Володимир Зеленський заявив, що українська армія готова дати відсіч будь-кому, будь-коли й будь-де. Переміщення ж російських військ поблизу кордону він назвав психологічним тиском.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Росія своїми військами біля українських кордонів загострює ситуацію в регіоні, щоб мати перевагу за столом переговорів.

Секретар РНБО Олексій Данілов запевнив, що Україна може розраховувати на підтримку міжнародних партнерів у разі повномасштабного вторгнення Росії. Зокрема йдеться про підтримку Британії, США та Канади.

Водночас ексміністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував загрозу війни з РФ. За його словами, сподіватися на те, що Сполучені Штати Америки наші союзники у цій ситуації зарано.