В окупованому Криму з 13 справ щодо кримських татар тільки одна завершується ухвалою про закриття провадження — Сєдов

Громадське радіо

Так говорить аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов, з яким ми поговорили про те, як переслідують учасників мирних зібрань на окупованому півострові Крим. Кримська правозахисна група випустила дослідження на цю тему.

У чому проявляється дискримінація саме кримських татар у кримських «судах»?

Олександр Сєдов: Метою аналізу було дослідити, наскільки рівноцінно ставляться під час судових процесів у Криму по відношенню до різних національностей. Аналіз спирався на те, що якщо відношення неупереджене, то кількість справ, які потрапили в «суди» у співвідношенні кримських татар і не кримських татар і кількість вироків та закритих справ має приблизно співпадати. Якщо таких справ щодо кримських татар 60% і 40% — щодо інших національностей, то і вироків має бути 60% і 40% відповідно.

Проте вийшло навпаки. Дві третини справ, які передаються в суди, за переслідування за мирні зібрання — щодо кримських татар, і вироків з них — три чверті. Якщо сказати простіше, то з 13 справ, які передаються щодо кримських татар, тільки одне завершується ухвалою про закриття провадження. Якщо ж говорити про інші національності, то закриваються три провадження з семи. Відповідно, видно одразу дуже сильно різницю у ставленні суддів до справ щодо кримських татар і не кримських татар.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі

При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS