Без реквізитів ЕР відбір до ВРП може зірватися

Закон і Бізнес

Чи вже розпочала свою роботу нещодавно сформована етична рада, що повинна перевіряти кандидатів у Вищу раду правосуддя на доброчесність, якщо ВРП навіть не повідомлено електронної адреси для надсилання необхідних документів кандидатів?

Як повідомили «ЗіБ» у прес-офісі Вищої ради правосудді, з таким питанням, викладеним у листі, Рада звернулася до Державної судової адміністрації.

Так, уже скоро ВРП повинна обрати нових членів Ради, а ЕР навіть не вказала реквізити для направлення необхідної кореспонденції .

Як відомо, 10 грудня 2021 року відбудеться з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, а 22–23 грудня 2021 року – XIX позачерговий з’їзд суддів України. До порядку денного цих з’їздів включено питання щодо обрання членів ВРП.

Згідно зі статтею 91 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Етична рада утворюється з метою сприяння органам, що обирають (призначають) членів Вищої ради правосуддя, у встановленні відповідності кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності.

Секретаріат ВРП приймав документи від кандидатів у члени ради з 1 по 21 листопада. І не пізніше наступного дня від закінчення прийому документів (тобто 22 листопада 2021 року) ВРП мала була надіслати їх копії до Етичної ради на перевірку для встановлення відповідності кандидатів критеріям професійної етики та доброчесності.

Але етична рада не повідомила ВРП адресу, на яку необхідно надсилати ці копії.

Вища рада правосуддя наголосила, що до проведення з’їздів залишилося зовсім небагато часу, тому затягування процесу перевірки може призвести до зриву обрання членів ВРП, адже відповідно до чинного законодавства члени ВРП не можуть бути обрані без висновку Етичної ради.

Окрім цього, Вища рада правосуддя у своєму листі попросила поінформувати, яким чином забезпечуватимуться захист та нерозголошення конфіденційної інформації, іншої інформації з обмеженим доступом (у тому числі державної таємниці), що стане відома членам Етичної ради у зв’язку зі здійсненням ними своїх повноважень.