Рада ініціює введення санкцій проти осіб, що переслідують кримчанина Нарімана Джеляла

depo.ua

У Верховній Раді планують підтримати та направити до РНБО введення санкцій щодо осіб, які причетні до порушення прав і свобод кримськотатарського політика та активіста Нарімана Джеляла.

Санкції пропонується вводити на строк від трьох до п'яти років. Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на проект постанови №6335, який був зареєстрований у парламенті в понеділок, 22 листопада.

Зокрема, список санкцій передбачає блокування активів, відмова в наданні віз і їх ануляція резидентам інших країн та заборона в'їзду на територію України.

Під санкції потрапляють керівник управління ФСБ Росії в Криму Леонід Михайлюк, Старший слідчий ФСБ у Криму Віталій Власов, суддя підконтрольного Росії Верховного суду Криму Володимир Агін та російський прокурор Сімферопольського району Криму Сергій Зайцев.

Підставою для введення санкцій автори проекту постанову назвали "незаконне кримінальне переслідування правоохоронними органами Росії, незаконне рішення суду Росії про взяття під варту, вчинення інших протиправних дій щодо громадянина України Джелялова".

Нагадаємо, активіста Нарімана Джеляла незаконно заарештували російські спецслужби і звинувачують у вчиненні диверсії на газопроводі в селі Перевальне. Активіст на сьогодні перебуває у СІЗО, де його поставили на облік як "схильного до тероризму". Нещодавно Росія почала інкримінувати Джелялу ще й контрабанду вибухівки.