ЄС закликав Москву скасувати президентський указ про гуманітарну підтримку Донбасу

ITTA

Брюссель. 24 листопада. ІНТЕРФАКС – ЄС вважає за необхідне, щоб влада Росії з метою не погіршувати обстановку на сході України скасувала указ президента РФ про гуманітарну підтримку особливих районів Донецької та Луганської областей, заявив представник глави дипломатії ЄС Петер Стано.

"Ми закликаємо Росію скасувати це рішення і припинити здійснювати односторонні дії, які лише провокуватимуть подальше погіршення ситуації на сході України", – йдеться у заяві Стано.

Зазначається, що цей указ "спрямований на подальше відділення районів Донецької та Луганської областей від України, які тимчасово не контролює (Київ – ІФ), – порушуючи цілі Мінських домовленостей".

У заяві стверджується, що такі односторонні дії Москви порушують суверенітет та територіальну цілісність України, зокрема у сфері митного контролю, та загрожують посилити напруженість, зберегти статус-кво у регіоні та перешкодити реінтеграції України.

Указ президента Росії Володимира Путіна від 15 листопада "Про надання гуманітарної підтримки населенню окремих районів Донецької та Луганської областей України", зокрема, визнає дійсними в РФ сертифікати про походження товарів, що виробляються в ОРДЛО.