Кабмін затвердив план боротьби з олігархами. ДОКУМЕНТ

UaInfo

Фото: (план боротьби з олігархами затверджений урядом (kmu.gov.ua)

Кабінет міністрів України затвердив план заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами). Документ підготовлений Міністерством юстиції.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на засідання уряду 24 листопада, яке транслювалося на Youtube.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, план передбачає здійснення правових та організаційних заходів, що сприятимуть імплементації закону олігархів, реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства, створять запобіжники надмірного впливу осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), в енергетичному секторі економіки та інших сферах суспільного життя.

Poyasnyuvalna zapiska from Oleksandr Bilous

Разом з тим, сам план відсутній на сторінці з порядком денним засідання Кабміну 24 листопада.

Документ оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

Серед заходів:

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 5 листопада підписав закон про олігархів (проект №5599). Закон набуде чинності через шість місяців після офіційної публікації.

Законом передбачено створення спеціального реєстру, куди будуть вносити олігархів. Для цього вони повинні відповідати трьом з чотирьох критеріїв:

Згідно з остаточною редакцією, визначення олігархів - це прерогатива РНБО, яку очолює президент Володимир Зеленський.

Бізнесмени, які потрапили до реєстру олігархів, будуть зобов'язані подавати електронну декларацію нарівні з чиновниками.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitterі YouTube