Німеччина: новий уряд обіцяє підтримувати наближення України до ЄС

Finbalance.com.ua

Коаліційна угода нового уряду Німеччини містить пункт, в якому вказана готовність підтримувати рух України до членства в Європейському Союзі, пише Європейська правда.

Ми працюватимемо спільно з ЄС та його державами-членами над подальшим розвитком Східного партнерства. Такі держави, як Україна, Молдова і Грузія, котрі прагнуть членства в ЄС, повинні отримати змогу наближатися (до цього) шляхом послідовних реформ у сфері верховенства права та ринкової економіки, - йдеться в тексті угоди.

Також зазначається що німецький уряд продовжуватимемо допомагати Україні у відновленні повної територіальної цілісності та суверенітету.

Ми прагнемо поглибити енергетичне партнерство з Україною, маючи великі амбіції у сферах відновлюваної енергії, виробництва зеленого водню, енергоефективності та скорочення викидів CO2, - йдеться у документі.

Партії-учасниці уряду Німеччини на чолі з соціал-демократом Олафом Шольцом домовились про розподіл посад у кабінеті міністрів, за яким зовнішньополітичне відомство очолить співлідерка Зелених Анналена Бербок.

Соціал-демократи, які набрали найбільше голосів на виборах, а також Зелені та вільні демократи завершили перемовини про коаліційну угоду та презентують її у середу.