Збиття літака МАУ: міжнародна координаційна група знову закликала Іран до проведення переговорів

UNN

Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752 знову закликала Ісламську Республіку Іран до проведення переговорів щодо репарацій за збиття рейсу PS752. Про це УНН повідомляє з посиланням на МЗС України.

Цитата

"Ми, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, висловлюємо глибоке розчарування тим, що Ісламська Республіка Іран не прийняла наші численні пропозиції зустрітися 22 листопада 2021 року для проведення переговорів щодо репарацій за збиття рейсу PS752”, - йдеться у спільній заяві.

Деталі

Там нагадали Ісламській Республіці Іран, що вона повинна виконати міжнародно-правове зобов’язання щодо здійснення репарацій групі держав у повному обсязі і повторно закликади до добросовісних переговорів і їх проведення до кінця цього року.

Також Міжнародна група з координації допомоги продовжуватиме бути солідарною з сім’ями та близькими жертв PS752 у їхній глибокій втраті та стражданнях.

“Якщо Іран продовжить уникати переговорів з групою, у Координаційної групи не залишиться іншого вибору, крім як серйозно розглянути інші дії та заходи щодо вирішення цього питання в рамках міжнародного права”, - наголосили у міжнародній координаційній групі.

Контекст

Рейс PS752 Тегеран - Київ (літак Boeing 737-800) Міжнародних авіаліній України зазнав аварії незабаром після вильоту з аеропорту Тегерана 8 січня 2020 року. Загинули 176 людей: громадяни Ірану, України, Канади, Великої Британії, Німеччини, Швеції та Афганістану. Іранські війська 11 січня 2020 року заявили, що український Boeing був збитий випадково, провиною став людський фактор: літак пролітав поряд із військовим об'єктом Ірану і був прийнятий за "ворожу ціль".

Зазначимо, що Організація цивільної авіації Ірану в підсумковому звіті назвалапричиною аварії українського літака на околицях Тегерана в січні 2020 року помилку оператора системи ППО. Україна назвала цей звіт "збірником маніпуляцій".