Україна у ТКГ попросила для Червоного Хреста доступ до в'язниць в ОРДЛО

depo.ua

Через смерть Макарця, який утримувався в Макіївській виправній колонії, представниця України в Гуманітарній підгрупі на засіданні підгрупи порушила питання про вивчення обставин смерті українця.

Також доступ ОБСЄ до всієї території України є критично важливим для забезпечення моніторингу та інформування щодо ситуації з безпекою.

У підтриманому Росією Рішенні Постійної ради ОБСЄ № 1117 чітко зазначено, що СММ матиме безпечний та надійний доступ по всій Україні, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на прес-службу української делегації у ТКГ.

"Відсутність допуску до місць позбавлення волі на ТОТ ДЛО представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста є кричущим порушенням Спільних узгоджених підсумків Паризького саміту у "Нормандському форматі" від 9 грудня 2019 року", — зазначають у делегації.

Крім того, не припиняється логістична підтримка окупаційних адміністрацій. На початку цього року, за оціночними даними, на тимчасово непідконтрольні уряду території в Донецькій та Луганській областях переміщено десятки тисяч тонн пального, понад тисячу тонн боєприпасів, десятки автомобілів, танки, реактивні системи залпового вогню, спеціальна техніка.

Нагадаємо, Росія лише за останній місяць перекинула на Донбас 19 колон з озброєнням та 8 вагонів боєприпасів

[article_attached position="1"]