Україна в ТКГ висловила рішучий протест проти указу Путіна про товари з Донбасу

Новини.LIVE

Українська делегація в Тристоронній контактній групі (ТКГ) висловила рішучий протест проти підписаного 15 листопада 2021 р. президентом РФ указу, який передбачає визнання Російською Федерацією так званих "сертифікатів щодо походження" товарів з ОРДЛО. Такі дії Москви суперечать мінським угодам і домовленостям лідерів нормандської четвірки.

Про це повідомляє українську делегацію в ТКГ.

Читайте також: Руйнує "Мінськ". Як паспортизація "Л/ДНР" обернулася для Кремля новою проблемою.

Дії РФ суперечать мінським угодам

"Українська делегація заявила протест проти підписання 15 листопада 2021 р. президентом РФ указу, що передбачає визнання Російською Федерацією так званих "сертифікатів за походженням" товарів, що видаються на тимчасово окупованих територіях Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях", - йдеться в повідомленні ТКГ.

Зазначається, що такі дії російського керівництва суперечать мінським угодам і домовленостям, які були досягнуті на переговорах у нормандському форматі. Також такі дії можна розцінювати як втручання у внутрішні справи України.

"Вважаємо такі дії РФ такими, що суперечать Мінським домовленостям і домовленостям лідерів "Нормандського формату", втручанням у внутрішні справи України, свідомим кроком РФ на продовження політики повзучої інтеграції тимчасово окупованих територій України до російського економічного простору", - повідомили в ТКГ.

У Делегації вважають неприйнятним постійні порушення свободи пересування СММ ОБСЄ на тимчасово непідконтрольних уряду України територіях.

Інші новини про політику:

Міграційна криза на білорусько-польському кордоні спровокована Росією. У такий спосіб Кремль переслідує декілька цілей.

Народні депутати від "Слуги народу" пропонують створити у Верховній Раді Тимчасову спеціальну комісію для перевірки можливого порушення присяги Уповноваженою ВРУ з прав людини Людмилою Денісовою. У випадку створення такої комісії, депутати впродовж трьох місяців мають надати висновки щодо наявності підстав для її звільнення.

Залучити відповідальних за розстріли на Майдані міг би тільки суд, і Україна були близька до того, щоб справедливість восторжествувала. Але на шляху правосуддя було безліч перешкод.