Влада затвердила план боротьби з олігархами

Перший діловий

Український уряд затвердив план заходів щодо боротьби з громадянами, у яких є суттєвий економічний і політичний вплив у суспільному житті (олігархами). Таке рішення Кабінет міністрів підтримав під час свого чергового засідання.

Документ покликаний визначити правові та організаційні заходи, спрямовані на розвиток системи запобігання загрозам національній безпеці, що пов’язані із надмірною впливовістю олігархів і пов’язаних з ними громадян.

Сам план заходів поки не оприлюднено. Відповідно до пояснювальної записки, заходи повинні створити запобіжники подібного впливу в енергетичному секторі, а також інших важливих сферах країни.

Деякі пункти плану оприлюднив нардеп від «Євросолідарності» Олексій Гончаренко у Telegram.

Так, заходи покликані:

Як відомо, глава держави підписав закон про олігархів на початку листопада. Парламент його ухвалив 23 вересня, проте виявилося, що в ньому є взаємовиключні правки, на вирішення цієї колізії пішло більше місяця.

Раніше повідомлялося, що урядовий законопроєкт №5600 з пакету «антиолігархічних», на шляху від початкової версії Мінфіну до другого читання в парламенті «розгубив» потенційних 20 млрд грн відрахувань до бюджету.

Також ми писали, що очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен висловила підтримку деолігархізації в Україні.