Сенатори США закликають збільшити постачання летальної зброї Україні

ITTA

Вашингтон. 25 листопада. ІНТЕРФАКС – Американські сенатори республіканець Роб Портман та демократ Джин Шахін наполягають на збільшенні постачання летальної зброї до Києва на тлі повідомлень про скупчення російських військ поблизу кордону з Україною.

Портман та Шахін пропонують виділити у 2022 фінансовому році $350 млн Пентагону для надання військової допомоги Україні.

Пропоновані ними поправки до оборонного бюджету збільшують військову допомогу Україні на $100 млн порівняно із сумою, яку запросила адміністрація Джо Байдена.

При цьому з них $125 млн. порівняно з колишніми $75 млн. пропонується виділити на закупівлю "летальних" засобів.

"Я наполегливо закликаю адміністрацію надати подальшу допомогу у формі протиповітряних та протитанкових засобів, які матимуть життєво важливе значення для стримування цієї останньої російської загрози", – йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті Портмана.

"Ми маємо зробити все можливе, щоб підтримати нашого союзника Україну в цей час", – зазначив він.

"Я наполегливо закликаю сенат проголосувати за поправку, яка збільшує загальний обсяг допомоги Україні та санкціонує вищий відсоток витрат на летальну зброю, яку я пропоную разом із сенатором Джин Шахін до оборонного бюджету на 2022 фінансовий рік", – додав Портман.

Раніше телеканал CNN із посиланням на обізнані джерела повідомляв, що адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість відправлення військових радників та озброєння в Україну через нарощування Росією сил поблизу українського кордону.

У неділю повідомлялося, що керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов стверджує, що Росія зосередила біля кордонів України понад 92 тис. військовослужбовців і готується до нападу наприкінці січня або на початку лютого 2022 року, при цьому оцінки термінів цієї атаки у розвідок США та України майже збігаються.