До передачі Україні у США готується п'ятий катер Island

UNN

П’ятий модернізований патрульний катер берегової охорони США, призначений для посилення сил ВМС України, готується до передачі нашій державі. Про це на брифінгу в четвер заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає кореспондент УНН.

Цитата

“Цього року США передали ВМС України чотири катери типу Island. Два з них, “Суми” і “Фастів” вже доставлені до Одеси. До передачі Україні готується ще один, п’ятий Island, який нестиме ім’я “В’ячеслав Кубрак”, — сказав міністр.

Деталі

Кулеба зазначив, що США є провідним партнером України, який допомагає посилювати нашу армію і обороноздатність. Допомога охоплює постачання озброєнь та військової техніки, обладнання, боєприпасів, кораблів, серед яких — патрульні катери типу Island, човни і запасні частини до них, багатоцільові легкові автомобілі високої прохідності, протитанкові ракетні комплекси, засоби контрснайперської боротьби, розвідки, радіоелектронної боротьби, приладів нічного бачення, оптичних засобів, засобів зв’язку, медичного майна, боєприпасів, стрілецької зброї різних калібрів.

Міністр додав, що загальний обсяг матеріально-технічної допомоги США у 2021 році склав понад 130 млн доларів.

Нагадаємо

23 листопада корабель з двома модернізованими патрульними катерами берегової охорони США, призначеними для посилення сил ВМС України, зайшов до одеського порту.

Довідково

Передача катерів відбулася в межах матеріально-технічної допомоги Сполучених Штатів Америки Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни. Отримання патрульних катерів іноземного виробництва надає змогу українським ВМС підвищити рівень взаємосумісності з флотами держав-членів та партнерів НАТО.