Новим головою Закарпатської облради обрали Володимира Чубірка

UA: Cуспільне мовлення

Володимира Чубірка від партії "Рідне Закарпаття" обрали головою Закарпатської обласної ради. Про це повідомив кореспондент Суспільного з місця події. За це проголосували 37 з 59 зареєстрованих на сесії депутатів.

Володимир Чубірко був єдиним кандидатом, якого висунули на цю посаду ще 15 листопада. Інший потенційний кандидат Петро Станко від "Рідного Закарпаття", якого висунули сьогодні, 25 листопада, відмовився від участі.

Депутати від фракцій "КМКС Партія угорців України", "За майбутнє" та "Слуги народу" повідомили, що не братимуть участі в голосуванні.

Читайте також: Зареєструвалися 59 депутатів: що розглядають на сесії Закарпатської облради

Володимир Чубірко — депутат Закарпатської обласної ради V–VI скликань. Був головою Закарпатської облради з 28 листопада 2014 по 1 грудня 2015.

Володимир Чубірко був головуючим на сесіях 28 жовтня та 4 листопада.

У своїй декларації Володимир Чубірко зареєстрував річний дохід у понад 200 тисяч гривень, дві земельні ділянки, два будинки, дві квартири та два автомобілі. Також він є директором товариства з обмеженою відповідальністю, яке займається вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур.

Що відомо: Сесія обласної ради 28 жовтня розпочалася з півгодинним запізненням. Олексій Петров засідання сесії переніс, у залі його не було. Зареєструвалися 36 депутатів. Маючи кворум, вони вирішили розпочати засідання. Система для голосування не працювала, тож більшістю голосів піднятими руками обрали тимчасово головуючим облради Володимира Чубірка від "Рідного Закарпаття". А голову Олексія Петрова від "Слуг Народу" відправили у відставку. За це рішення проголосували 35 депутатів. Голова Закарпатської облради Олексій Петров засідання сесій обласної ради і 28 жовтня, і 4 листопада називає незаконними. Він звернувся до поліції та прокуратури. "На сесії має бути мінімум 45 депутатів — тоді будемо працювати". Про політичну ситуацію в краї розповів тимчасово головуючий на сесіях 28 жовтня та 4 листопада Володимир Чубірко. Депутати планували провести сесію 6 листопада, однак на дверях у сесійну залу змінили замки. Вони провели збори депутатів у атріумі ОДА та обради. Учасники мали покинути будівлю через повідомлення про замінування, однак вони продовжили залишатися в атріумі, у той час як там працювали піротехніки з собаками. У підсумку, підписали звернення до президента України. Депутати Закарпатської облради зареєстрували вимогу скликати позачергову сесію 9 листопада. Натомість Олексій Петров видав розпорядження про перенесення сесії на 15 листопада. Після цього депутати вирішили зібратися також у цей день, а не 9 листопада, — розповів Суспільному депутат від "Європейської Солідарності" Денис Ман. "Найважливіше питання, яке наразі мало б згуртувати депутатів Закарпатської обласної ради — питання бюджету", — політолог Михайло Шелемба проаналізував політичну кризу.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram