Росія здійснює свідому дегуманізацію і демонізацію кримських татар, – правозахисники

depo.ua

Для цього використовуються і сфабриковані звинувачення в "екстремізмі" і "тероризмі", а також проводиться брудна і маніпулятивна медійна кампанія.

Про це пише Центр прав людини ZMINA у статті, розміщеній на сайті Центру, повідомляє Depo.Крим.

Правозахисники зазначають, що теперішні переслідування кримських татар мають етнічне спрямування. І якщо раніше справи проти кримських татар називали переслідуваннями насамперед за релігійною ознакою, то тепер репресії перекинулися на весь етнос.

Окупанти намагаються переконати всіх, що в Криму діють "терористи" та "екстремісти". Так вони називають мусульманську партію "Хізб ут-Тахрір" та Меджліс кримськотатарського народу. Якщо раніше в окупованому Криму в інформаційному полі пропагандисти намагалися відділити більшість "хороших" кримських татар від меншості "поганих терористів та екстремістів", зараз проводиться медіа-кампанія, спрямована на дегуманізацію всього етносу.

Тепер у Криму будь-яка людина може потрапити за ґрати просто за те, що вона має так звану кримськотатарську зовнішність. Яскравий приклад такої поведінки російської поліції – масові затримання 4 вересня. Тоді поліцейські під час мирного зібрання затримали понад 50 людей. Серед затриманих були й люди, які не брали участь у зібранні, а просто випадково знаходилися поруч. Але це були люди з "кримськотатарською зовнішністю".

А нещодавно звинувачення заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла у "диверсії" викликало також потужну атаку інформаційних військ Росії проти всіх кримських татар.

Публікації в популярних у Криму російських медіа, пов’язані з останньою хвилею репресій, просто сповнені ненавистю, фейками та різними видами маніпуляцій. Тобто йде свідоме розпалювання національної ворожнечі у Криму, штучне підігрівання негативного ставлення до кримських татар.

Нагадаємо, останнім часом під час мирних зібрань кримських татар окупанти затримують і жінок, у тому числі – неповнолітніх дівчат.