В МЗС розповіли, як Росія намагається прикрити загострення на Донбасі

UA.NEWS

Російська Федерація продовжує дискредитувати роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Таким чином намагається надати прикриття своїм військовим на тлі загострення ситуації на Донбасі та вздовж кордону з Україною.

Про це розповів речник МЗС України Олег Ніколенко, пише «РБК-Україна».

Заява глави МЗС Росії Марії Захарової щодо нібито наступу українських військових на Донбасі не відповідає дійсності, зазначив Ніколенко.

«Такі інсинуації мають одну мету: надати інформаційне прикриття російським військам на тлі загострення ними ситуації безпеки на Донбасі та вздовж українського кордону», — додав речник МЗС.

Олег Ніколенко зазначив, що звіти СММ ОБСЄ свідчать зовсім про інше, а саме:

про системні обмеження свободи пересування на тимчасово окупованих територіях України;

про блокування засобів зв'язку та спостереження;

про загрози особистій безпеці міжнародних спостерігачів з боку бойовиків РФ.

«Ситуація набула таких безпрецедентних масштабів, що змусила главу СММ ОБСЄ на початку листопада офіційно звернутися із закликом розблокувати роботу місії в непідконтрольних українському уряду районах. Росія цей заклик, як і інші подібні заклики міжнародної спільноти, проігнорувала», — додав Ніколенко.

Враховуючи інтенсивність дезінформації з боку Росії та загрози з боку чиновників Кремля на адресу України — глава МЗС Дмитро Кулеба і в цілому все міністерство зараз активно працюють над консолідацією підтримки міжнародних партнерів, щоб зміцнити безпеку країни і стримувати агресора.

«Підвищення інтенсивності російської дезінформації, загрози російських чиновників на адресу України вказують на те, що в Москві продовжують керуватися логікою конфлікту. Саме тому міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і всі МЗС зараз максимально консолідують підтримку міжнародних партнерів, щоб зміцнити безпеку нашої держави та її громадян, і стримувати Росію від подальших агресивних дій», — підкреслив Ніколенко.

Раніше повідомлялося, що в низці країн розробляються посилення санкцій щодо Російської Федерації. Зокрема, передбачено нові економічні обмеження проти агресора.

Розвідки України, США та Великої Британії обмінялися даними про загрози ескалації агресії Росії. Партнери запевнили, що Україна не залишиться наодинці з РФ.

Народні депутати готові протягом кількох годин зібратися у залі засідань Верховної Ради у разі, якщо Російська Федерація розпочне повномасштабне вторгнення своїх військ на територію України.