Меркель визнала ймовірність нападу Росії на Україну

UA.NEWS

Канцлер Німеччини Ангела Меркель попередила, що Росія заплатить високу ціну за напад на Україну. А ЄС має бути до цього готовий.

Про це вона сказала 25 листопада, на пресконференції після зустрічі з польським прем'єром Матеушом Моравецьким.

Меркель заявила, що Євросоюз має бути єдиним як у питанні використання мігрантів Білоруссю, так і щодо розгортання Росією військ поблизу кордону з Україною. «Будь-яка подальша агресія проти суверенітету України матиме високу ціну», - цитує Меркель агентство Reuters. При цьому канцлер наголосила, що виступає за деескалацію і розрядку, а не за нові санкції.

Вона запевнила, що Німеччина робить «усе, аби не допустити того, щоб дійшло до нових агресій», це – найголовніше завдання. В.о. канцлера заявила, що для неї це особиста справа. «Я хотіла би все зробити, щоб гарантувати, що не дійде до нових агресивних дій», повторила політик.

Меркель ухилилась від відповіді, що настав час використати «Північний потік-2» як важіль впливу на поведінку Росії. Вона нагадала про домовленість між Берліном і Вашингтоном, яка передбачає збереження транзитної ролі України, та запевнила, що Німеччина буде продовжувати відстоювати цю позицію.

Раніше повідомлялося, що в низці країн розробляються посилення санкцій щодо Російської Федерації. Зокрема, передбачено нові економічні обмеження проти агресора.

Розвідки України, США та Великої Британії обмінялися даними про загрози ескалації агресії Росії. Партнери запевнили, що Україна не залишиться наодинці з РФ.

Народні депутати готові протягом кількох годин зібратися у залі засідань Верховної Ради у разі, якщо Російська Федерація розпочне повномасштабне вторгнення своїх військ на територію України.