У ДБР планують допитати Єрмака та допускають виклик Зеленського

UNN

Виконавець обов’язків голови Державного бюро розслідувань (ДБР) Олексій Сухачов заявив, що найближчими днями на допит викличуть главу Офісу президента України Андрія Єрмака. Про це він сказав в ефірі програми "Право на владу" додавши, що за необхідності ДБР можуть викликати на допит президента України Володимира Зеленського, передає УНН.

Цитата

На питання ведучої, чи опитало ДБР Андрія Єрмака, Сухачов відповів: “Ми протягом декількох днів будемо викликати пана Єрмака на допит. Чому не робимо це сьогодні? Тому що ми очікуємо на певну інформацію від наших колег з правоохоронних органів. Найближчими днями будемо запрошувати на допит пана Єрмака. Про що повідомить суспільство, я вважаю, він особисто та ми якщо буде такий запит”, — сказав Сухачов.

Він додав, що слідчий має право допитати будь-яку особу незалежно від того, який статус він займає в Україні. “Якщо буде необхідність — слідчий скористується наданим йому правом та викличе президента України на допит”, — сказав Сухачов.

Нагадаємо

Наразі ДБР перевіряє джерела витоку інформації про діяльність спецслужб щодо “вагнерівців”.

18 листопада журналістка Яніна Соколова на своєму Facebook опублікувала внутрішні документи Міністерства оборони та української розвідки щодо “вагнерівців”. Зокрема у них ідеться, що дату вильоту найманців, яких за легендою спецслужби “наймали” для роботи, перенесли після рішення вищого воєнно-політичного керівництва України.

Як відповіли УНН у Держбюро розслідувань, “питання до самої журналістки в правоохоронців наразі відсутні”. Там додали, що наразі підозрюваних у справі також немає.

Розслідування Bellingcat

Журналісти-розслідувачі Bellingcat за участю The Insider провели власне розслідування обставини “операції спецслужб України”, під час якої розвідникам, за даними розслідувачів, вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК “Вагнера”, причетних до військових злочинів в Україні. 17 листопада опублікували розслідування.

За словами опитаних розслідувачами ексспівробітників ГУР, Президент України вперше був проінформований про пропоновану спецоперацію 15 червня 2020 року під час чергового понеділкового брифінгу з питань безпеки з керівниками спецслужб.

Розслідування про “вагнерівців” анонсував минулого року болгарський журналіст, головний розслідувач Bellingcat Хрісто Грозєв. Він назвав ситуацію “прецедентом”, оскільки українські спецслужби фактично зробили “посміховисько” з російської розвідки, а тепер таку подію українська влада замовчує. Також журналіст повідомив, що анонсований документальний фільм про ті події до кінця 2021 року має бути на екранах.

Що за “Вагнергейт”

29 липня 2020 року білоруськими правоохоронними органами було затримано 33 людини, деякі з них були представниками приватної військової компанії “Вагнера”. Більшість затриманих, як повідомлялося, воювали на Донбасі на боці “ДНР” і “ЛНР”, а половина — були колишніми громадянами України.

14 серпня стало відомо, що затримані на території Білорусі 32 бойовики ПВК “Вагнера” були повернуті Російської Федерації. Попри те, що Україна подавала запит на екстрадицію даних осіб.

Після в низці ЗМІ з’явилася інформація про те, що СБУ і ГУР Міноборони нібито готували спецоперацію із затримання членів ПВК “Вагнера”, але “через доповідь президенту Зеленському і керівнику ОПУ Єрмаку” стався “витік інформації”, про який “дізналися білоруські спецслужби”. Були опубліковані “записи розмов” передбачуваних “співробітників СБУ” з “членами ПВК “Вагнера”, які були згодом затримані в Білорусі. СБУ раніше спростовувала свою участь у спецоперації.