Меркель розчарована неготовністю РФ до зустрічі у "нормандському форматі"

UNN

В. о. канцлера ФРН Ангела Меркель розчарована відмовою Москви від переговорів у "нормандському форматі" - як за участю глав МЗС, так і на вищому рівні. Відповідну заяву Меркель зробила у четвер, 25 листопада, на пресконференції після зустрічі з головою Ради міністрів Польщі Матеушем Моравецьким у Берліні, передає УНН.

Цитата

"Ми паралельно (з обговоренням ситуації в Білорусі.- Ред.) говорили про те, що й інші речі дають нам привід для занепокоєння, а саме – ситуація на сході України та концентрація військ" біля її кордонів із РФ, зазначила в.о. глави німецького уряду.

"Я дуже шкодую, що президент Росії, як і міністр закордонних справ РФ, не були готові провести ще одну політичну зустріч високого рівня у "нормандському форматі" до закінчення терміну моїх повноважень", - наголосила Меркель. Демонстрація всіма сторонами "зацікавленості у врегулюванні українського питання" "могла б стати добрим сигналом". "На жаль, цього не сталося", - констатувала вона.

"За подальшу агресію доведеться заплатити високу ціну"

При цьому Меркель додала, що, як і в ситуації з Білоруссю, необхідно продемонструвати європейську єдність у питанні про те, які "додаткові санкції можуть бути введені, якщо ми не побачимо жодного прогресу". "Будь-яка подальша агресія щодо суверенітету України матиме високу ціну, це абсолютно ясно", - попередила вона.

Про те, що підрив української "незалежності, суверенітету та територіальної цілісності" не залишиться "без наслідків" в.о. канцлера ФРН попередила і під час розмови з президентом Володимиром Зеленським, яка відбулася у неї 25 листопада.

Контекст

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі та Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна, зі свого боку, на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряного, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.

Новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.

На початку листопада іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною.

Прес-секретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони спочатку назвало ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.

Однак новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі. Так, Пентагон заявив, що стежить за нарощуванням російських військ біля кордонів України.

Раніше Франція і Німеччина застерегли Росію від заподіяння шкоди територіальній цілісності України на фоні масштабної і незвичайної концентрації російських військ на кордонах країни.